hotel salamander banská štiavnica

Banská Štiavnica - mesto plné histórie

Banská Štiavnica – malebné mestečko obklopené krásnou prírodou Štiavnických vrchov. Ak patríte k milovníkom historických pamiatok, ste na správnom mieste! Z hotela je výborná dostupnosť pešo priamo do centra. Za návštevu určite stojí Kostol sv. Kataríny, Nový zámok, Starý zámok či Námestie Svätej Trojice s Morovým stĺpom. Nahliadnuť môžete aj do histórie baníctva, napríklad v Slovenskom banskom múzeu a štôlniach Glanzenberg, Bartolomej a mnohých ďalších.

Nádherná príroda a okolie

Banská Štiavnica je známa nielen svojimi krásnymi vrchmi a členitým terénom, ale aj tajchami, ktoré sú populárne najmä v lete. Ak túžite po návšteve jedného z týchto „prírodných kúpalísk“, určite neváhajte. V okolí sa nachádza tajch Klinger, Richňava či Počúvadlo, kúsok za Banskou Štiavnicou napríklad Veľké Studenské jazero či Beliansky Tajch. Za návštevu určite stojí aj Kalvária, Sitno alebo Botanická záhrada.

hotel salamander banská štiavnica

Kontakt Hotel Salamander

Hotel Salamander Banská Štiavnica sídli v chránenej budove, ktorá sa nachádza v centre historického banského mesta Banská Štiavnica, zapísaného na zozname UNESCO.

platobne metody - loga

Hotel Salamander prijíma tieto karty a vyhradzuje si právo zadržať čiastku na vašej karte pred príchodom.

Nenašli ste čo ste hľadali?

Kontaktujte nás!